Zyrtare:Armnado Broja sulmuesi i kombëtares shqiptare firmos me Chelsean/Ja detajet!

Pritej vetëm zyrtarizimi dhe më në fund ka ardhur.
Chelsea “blindon” sulmuesin shqiptar, Armando Broja me një kontratë të re pesë vjecare deri ne vitin 2026.

Palët kishin biseduar prej kohësh për rinovimin dhe dëshira e përbashkët ishte për të vazhduar së bashku pasi te Chelsea e konsiderojnë sulmuesin e së ardhmes e jo më kot edhe kontrata është e gjatë për pesë sezone.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button